Security

Termal Kamera Geçişleri Nasıl Yönetilmeli?

Tüm dünyayı etkisi altına alan Koronavirüs (COVID-19) salgını, rutin alışkanlıklarımızı değiştirirken, hayatımızda yeni bir düzen oluşturuyor. Hastalığın en önemli belirtilerinden biri olan yüksek ateş, kimi zaman hastalar tarafından fark edilmezken, hastaların sağlıklı kişiler ile teması hastalığın artmasına yol açıyor. Salgının bulaş riskini önlemek için ise toplu yaşam alanlarında yeni önlemler hayata geçiriliyor. 

İçişleri Bakanlığı tarafından açıklanan genelge kapsamında otellerden alışveriş merkezine, ofislerden nikah salonlarına kadar pek çok ortamda girişlerin ateş ölçümü yapılarak sağlanması bekleniyor. Her gün yüzlerce kişinin giriş yaptığı alanlarda termal geçiş yönetimi büyük önem taşıyor. 

Termal geçişler nasıl yönetilmeli?

  • Yoğunluğun Önüne Geçilmeli: Termal geçişlerde en sık kullanılan araçlardan biri el tipi ateş ölçen cihazlardır. Bu cihazlar bir personel yardımı ile kullanılırken, içeri girmek isteyen kişilerin teker teker ölçümü yapılır. Ancak kişilerin tek tek ateşinin ölçülmesi yoğunluk oluşmasına ve ek personel çalıştırılmasına neden olur. 
  • Gözden Kaçırma Riski Ortadan Kaldırılmalı: El tipi ateş ölçen cihazların yanı sıra kullanılan termal kameralar da insan kontrolü gerektiren cihazlar arasında yer alıyor. Gün boyu bir personelin kamera görüntülerini izlemesi ve yüksek ateşe sahip kişilerin geçişi sırasında gözden kaçırma riski hastalığın yayılmasına yol açabilir. 

TERMAL KAMERANIZI 

DİJİTAL SİSTEMLERE DÖNÜŞTÜRÜN

Geleneksel yöntemde kullanılan donanımlar, yapay zekaya sahip yazılımlar ile desteklenerek daha güçlü hale getirilmelidir. Eyedius, termal kameraya sahip tüm işletmelerde sağlıklı geçiş kontrol imkanı sunarken aynı zamanda ortamdaki kişilerin ateş tespitini anlık olarak ilgili ekiplere iletir. 

Eyedius Access ile geçişlerinizi yönetin

Kullanıcıların cep telefonu ile temassız geçişi deneyimlediği Eyedius Access, termal kameralarınıza entegre olarak; yüksek ateşe sahip kişilerin geçişini otomatik olarak engeller. Termal kameralarda tespit edilen kişiler, mobil uygulamadaki dijital anahtar ile eşleştirilir. Yüksek ateş tespit edilmesi durumunda giriş turnikesi ya da kapısı açılmayarak, ortamdaki personele anlık olarak uyarılar üretir. 

Eyedius Security ile daha güvenli alanlar oluşturun

Yüzlerce kişinin bir arada bulunduğu ortak kullanım alanlarında aniden oluşabilecek yüksek ateş riskini Eyedius Security ile minimize edin. Yapay zeka teknolojisi ile kameradan gelen görüntüleri anlık olarak analiz eden ve anlamlı verilere dönüştüren Security çözümü, kullanıcıların sahip olduğu termal kameralar ile entegre çalışarak, termal kameraların hiç bir kişi tarafından takip edilmesine gerek kalmadan kusursuzca analiz eder. AVM, ofis, mağaza gibi tüm ortak alanlarda kullanılabilen çözüm sayesinde içerideki kişilerin sağlığı korunur. 

  • Kalabalık Oluşmadan Önlenir: İçeri giriş yapacak kişilerin tek tek ateş ölçümünün yapılmasına gerek duyulmayan çözüm sayesinde, içeri girecek kişilerin sıraya girmesi ve olası yoğunluğun oluşması engellenir.
  • Çalışanların Sağlığını da Korur: Karşılama ya da güvenlik personelinin her bir kişinin yakın mesafeden ateşini ölçmesi, ilgili personelin sağlığı açısından da risk taşır. Yüksek ateş ölçümünü tamamen dijital ortama taşıyan Eyedius, çalışan personelin sağlığını korurken, personelin farklı alanda çalışmasına yardımcı olarak verimliliğe de katkı sunar.
  • Kamera Başında Beklemeye Gerek Yok: Birden çok termal kamera görüntüsünün izlenmesini ve kamera başında beklenmesini ortadan kaldıran Eyedius, insan kaynaklı gözden kaçırma hatalarının da önüne geçer.

Eyedius’un sunduğu bu çözümleri tercih edebilir, termal kamera geçişlerinizi temassız ve hijyenik yönetebilirsiniz. Daha fazla bilgi için Eyedius Security ve Access sayfasına göz atabilir ya da Eyedius ile iletişim kurabilirsiniz.